27 Ağustos 2009

Yaratıcı Sobe


Sevgili Dağlar Kızı bana hediye göndermiş, çok teşekkür ederim. Bu ''ebe-sobe'' durumlarında, oldum olası pek başarılı değilimdir. O yüzden nasıl cevap vereceğimi bilemedim ama bir deneyelim bakalım!

1.Kural - Ödülün logosunu eklemekmiş(kendileri yarı İngilizce, yarı Türkçe haliyle yukarıda yer alıp 3.3 maddesine göre beni huzursuzlandırmaktalar. Ama esas halini bozmamak için elleyemiyorum, hazırlayan kişiye duyurulur)

2.Kural - Hediyeyi gönderen kişiye bağlantı vermekmiş.
Dağlar Kızı'nın kulakları çınlasın.

3.Kural - Hakkımızdaki 7 ilginç bilgiyi anlatmakmış. Bu kısım işte beni aşıyor. Ne diyeceğimi şaşırıyorum.

3.1- Kendimi anlatmayı hiç sevmem, o yüzden oldum olası bu ebe sobe durumlarında köşe kapmaca oynarım. Ama göndereni de kırmak istemem, sevdiklerimden gelir hep çünkü.

3.2- Takıntılarım boldur. Bu aralar sağlıklı çocuk ürünlerine takmış bulunmaktayım. İnsanların cicili bicili şeylere yönelip, herşeyden üstün tuttukları çocuklarının sağlığını nasıl gözardı ettiğini izlemekte ve çok şaşırmaktayım. Farkedenlerin de sessiz kalmasına hayretle bakmaktayım!

3.3- Türkçe'nin doğru kullanımı için elimden geleni yapmaya çalışırım.
DDD'yi unuttuğumu ve ihmal ettiğimi sanmayın sakın! Mümkün oldukça sesim çıkacak.

3.4- Fotoğraf çekmeyi çok severim. Yakından çiçeklerin dünyası gözüme pek ilginç ve hoş gelir . Bu aralar Pon Pon hanım da baştacı çiçeğim olur.

3.5- Bel fıtığından eve çakılmış halde duruma sinir olmaya devam ederek oflanıp puflanırım! Sol ayağımdaki uyuşma ile kavgam devam eder. Bu sebeple Pon Pon hanımı çok fazla kucağıma alamamak da en üzücü yandır. Amma velakin, beterin beteri var deyip gene de halime şükretme tezatlığını da yaşarım.

3.6- Değişken ortamları hem çok severim, hem nefret ederim. Yer, zaman ve duruma göre değişiklik gösteriyor olsam gerek!

3.7- Tepkisiz kalamam. İlla badırdanırım, mesela şimdi bu soruları çok mu aradınız kardeşim demeden duramayacağım, sonra Blogger'a neden gülen suratlar, dil çıkartan gülen adamlar eklemiyor diye kızacağım.

4.Kural - Sevdiğimiz 7 günlüğün ismi. Bu konuda ayrım yapamayacağım. Bağlantılarımı pek özene bezene seçtiğim ve onları ziyaret etmeden durmadığım için illa ki hepsi diyeceğim.

5.Kural - Kimlere topu atıyorum derseniz,
Rahşan'ımdan vazgeçemem ben sobelerde. Sonra Pınar var sırada. Can'ı pek özledim bu aralar. Zeynep uzun süredir eski hızında yazamıyor bencileyin, onun sesini duymak isterim. Punto amcasız olmaz derim. Çilek Suyu'mu çok özledim. Ayşem'im en yaratıcı karakterlilerdendir, konu yaratıcılık olunca, onsuz olmaz derim. Dawn, Atatürk'ün en güzel sözlerinden birini günlüğüne başlık yapacak kadar bizden, ona da tercüme etmeye, aramıza almaya çalışacağım.

Şimdi bu güzel insanlara durumu haber etme zamanı. Kısa sürede tekrar aranızda olmak dileği ile...

12 yorum:

pecete dedi ki...

Ebe mi? Sobe mi?
Tam adamıyım bu aralar. Can isterse gönül beklemez, yaparmış. Aldım, kabul ettim. Hayırlısı olsun...

Adsız dedi ki...

canım çok teşekkür ederim, hemen cevapladım bile :)

Çileksuyu Sibel dedi ki...

canim cok tesekkurler cok mutlu oldum..en yakin zamanda yazacagim:)

Papatya dedi ki...

Pon pon Hanımın tatlı dilli annesi,

ne zamandır yazamıyordum, gelemiyordum ziyaretine...
Pon poncuğunu kucağına çok alamıyorsun diye üzülme.. zaten zaman o kadar çabuk geçiyor, o kadar hızlı büyüyorlar ki... yakında, göreceksin, kucağa alınamayacak kadar büyüyecek :) zaten o zaman kendisi de istemeyecek :) Şimdi biz o aşamaya geldik. Kim tutar onu kucağında.. anında göbişini çıkarıp balık gibi kayıveriyor kucağından. Yere insin ki yürüsün, istediği yere gitsin, istediği şeye dokunsun, keşfetsin :)
Çok uzak değil o günler, inan...

Çok çok öpüyor, kucaklıyorum ikinizi de...

Berceste dedi ki...

Amiiiiin Ayşem'im :)

Teşekkürler Rahşan'ım.

Okumak üzere Sibel'im :)

Teşekkürler ve hoşgeldin Papatya'm.
Bizimki babayı buldu, gezdir beni yapıyor bile :P Odadan çıkarsa ağlıyor hemen masuscuktan bir de! Zaman gerçekten çok çabuk geçiyor Papatya'm. Bizler de sizleri çok öpüyor, kucaklıyoruz.

Ligtv izLe dedi ki...

Güzel çalışma

Yelish dedi ki...

eee napicaz simdi su alisveris arabalarina kemer olayini
Turkiyedeki hatunlar cok yogun ,ses getiremediler yahu :)

Fifi Croissant dedi ki...

Fıtığın hala acı vermesine çok üzüldüm Berceste.
Halinden anlayan bir blogcu olarak en kalpten geçmiş olsun dileklerimi iletirim...

Berceste dedi ki...

Teşekkürler Lig TV izle.

Bastıracağız Yeliz. Ama dur şu BPA işini bir çözelim. Ben kaplumbağa hızında gidebiliyorum ancak :( Sen örnek yazı yayımladın mı? Yayımlayınca bana haber eder misin?

Teşekkürler Magissa. Sana uzun süredir uğrayamadım, dur bir gelip bakayım, yazılarından pek keyif alıyorum :)

Ingiltereden Alisveris dedi ki...

Merhaba
yaziyla alkasi yok yorumun ama Merak ettim. nasilsin ? nasil oldun ? bebek nASIL? buyumustur ?Ingiltereye gelmiyo musunuz?
bende fazla girip yazamyorum. ne kendi bloguma ne baska bloglara.
dert bitmiyo sekerim:)
opuyorum seni ve minik bebegimizi

NuR dedi ki...

Sevgili Dilek, Ponpon Hanıma ve sana, sağlık ve mutlulukla geçireceğiniz nice bayramlar dilerim
Sevgiyle kal

Berceste dedi ki...

Bende cok bir değişme yok da, küçümen büyüdü Maşallah. Ev ahalisini parmağında oynatır oldu. Peşinden ayrılmaya gelmiyor, geri geri emekleyerek kaçıp gidiyor. Anneannesinin koltuklarının kenar süslerini yolmak en büyük hobisi, o yüzden arada bozuşuyorlar ikisi :) Biz de seni öpüyoruz Küçük Düğme Burnuşundan :P

Hoşgeldin Sennur, tatil bitti demek. Sizlerin de Bayramı kutlu olsun. Sevgiler...